LinkedIn 2023 Yılında Premium Aboneliğinden 1.7 Milyar Dolar Kazandı

Microsoft, 2023 mali yılı sonuçlarının bir parçası olarak LinkedIn bölümünün yaklaşık 15 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurmuştu. Şimdi ise Reuters’a konuşan LinkedIn Baş İşletme Sorumlusu Dan Shapero, 2023 yılı boyunca Premium aboneliği üzerinden 1.7 milyar dolar gelir elde edildiğini paylaştı.

Son açıklamalar, Microsoft’un 2016 yılında LinkedIn’i satın almasından bu yana belirli rakamların ilk kez tanıtılması ile dikkat çekiyor. Ek olarak Shapero, LinkedIn Premium planlarının abone sayısının 2023 yılında yüzde 25 arttığını söyledi abonelerin tam sayısı hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Geçtiğimiz yıl LinkedIn, Premium planlar için üretken yapay zeka araçları eklemeye başladı. Bu, iş ilanlarının ve kullanıcı profillerinin yazımını iyileştirmek için bu araçların kullanılmasının yanı sıra, reklamlar için içerik yazmaya yardımcı olan başka bir yapay zeka aracını da içeriyor. Shapero, LinkedIn’in ücretli abonelerinin yüzde 70’inin desteklenen yapay zeka araçlarını kullandığını ve bu sayıdan yüzde 90’ının bu araçları yararlı bulduğunu iddia etti.

Bu arada geçtiğimiz yıl yine de LinkedIn için mükemmel bir yıl sayılmazdı çünkü Microsoft, 10.000 çalışanını işten çıkarma çabasının bir parçası olarak LinkedIn bölümünden Şubat 2023’te bilinmeyen sayıda kişiyi işten çıkardı. Şirket Mayıs 2023’te kısmen Çin odaklı iş uygulaması InCareer’in kapatılması nedeniyle 716 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. Ekim 2023’te LinkedIn’in 668 ekip üyesini daha işten çıkaracağını açıklamasıyla istihdam darbesi tekrar vuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x