Özgür Özel’den ‘boş koltuk’ tartışmalarına ilişkin ilk açıklama

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşmek üzere CHP Genel Merkezi’ne gitti.

Özgür Özel, Hatimoğlulları ve Bakırhan’ı CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ile birlikte karşıladı. 

ÖZGÜR ÖZEL’E BOŞ KOLTUK SORULDU

DEM Parti’nin ziyareti sonrasında ortak bir basın açıklaması yapıldı. Toplantıda Özgür Özel’e son günlerin gündem maddesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi soruldu. Özel görüşmenin ‘Demokrasi açısından önemli’ olduğunu belirtirken; ziyaretteki ‘boş koltuk’ detayına ilişkin açıklama yaptı.

Özel açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Krizleri yeniden konuşmak anlamlı değil. Orada ortaya çıkan tablo ve aramızdaki görüşmeden sonra Sayın Erdoğan’ın CHP’ye bir ziyaret yapma talebini iletmesi ile birlikte olabilecek en iyi şekilde çözülmüş oldu. Biz kamuoyunun gündeminde ne varsa hepsini Sayın Erdoğan’la görüşme imkanı bulduk. Kendisi dinledi, heyetinde bulunan arkadaşlar not aldılar. Biz de Erdoğan’ın değerlendirmelerini dinledik. Türkiye demokrasisi açısından önemli bir kilometre taşı olduğunu düşünüyorum.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x