Salzburg’a Türk Hoca

Avusturya Bundesliga’nın lideri RB Salzburg, son iki maçta yaşanan puan kayıplarının ardından teknik direktör değişikliğine gitti. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Gerhard Struber’in yerine, sezon sonuna kadar Onur Cinel’in getirildiği belirtildi.

Salzburg’un pilot takımı olan Avusturya 2. Lig ekibi Liefering’i çalıştıran Cinel’in, geçici olarak görev yapacağı kaydedildi. 38 yaşındaki teknik adam sezon sonunda Liefering’e geri dönecek.

ONUR CİNEL: GÜVEN İÇİN MİNNETTARIM

Onur Cinel, Salzburg’a imza atmasının ardından yaptığı açıklamada, “Bana gösterdikleri güven için minnettarım. Futbolcuları ve takımı daha iyi tanımak ve onlarla birlikte sahada olmak için sabırsızlıkla bekliyorum. Kulübün istediği hedefe ulaşabilmemiz için mümkün olan en kısa sürede güçlü bir takım oluşturmamız ve her antrenmanda, her maçta mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

SEONBUCHNER: BİZİM NASIL FUTBOL OYNAMAK İSTEDİĞİMİZİ BİLİYOR

Avusturya takımının sportif direktörü Bernhard Seonbuchner ise Cinel’in takımın başına getirilmesiyle ilgili olarak “Son birkaç maçtaki gelişmelerden ve sportif durumun kapsamlı bir analizinden sonra, ligi şampiyon bitirmek için takıma yeni bir ivme vermemiz gerektiği sonucuna vardık. Tüm odak ve konsantrasyonumuz zirvede kalmak ve Bundesliga şampiyonluğu üzerine. Bu nedenle artık sadece geleceğe odaklanıyoruz ve bunu sezonun geri kalanında teknik direktörümüz Onur Cinel ile birlikte yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Onur, yakın zamanda işbirliği yaptığımız kulübümüz FC Liefering’in koçu olarak kendini kanıtlamış birisi. Bizim nasıl futbol oynamak istediğimizi de biliyor ki bu da onunla anlaşmamızın bir diğer nedeni.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x